XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

Wyrabiający się otwór na śrubę w płycie pod silnik

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Tokrator
Posty: 35
Rejestracja: 13 lis 2015, 20:53
Lokalizacja: Wrocław

Mam płytę pod silnik, która z tyłu jest zamocowana na otworach do centralki (i dzięki temu da się ją otwierać jak na zawiasie), a z przodu na pojedynczej śrubie (jak standardowa płyta do XT660R od Yamahy).

I teraz tak - przy każdym odkręcaniu śruby montażowej z przodu, dziura staje się bardziej jajowata, bo śruba dociskając płytę wgryza się gwintem w aluminium i otwór jest coraz większy i bardziej jajowaty, więc pewnie w końcu zrobią się luzy i zacznie to latać góra-dół.

Będę wdzięczny za pomysły, co z tym zrobić, myślałem, że da się kupić jakąś stalową podkładkę z kołnierzem, rozwiercić trochę dziurę i wkleić na jakiś klej epoksydowy (kołnierz włożyć "w płytę", by podkładka nie ruszała się góra-dół) ale taki wyrób nie istnieje -
chodzi o kształt taki, jak na zdjęciu, tylko wykonany ze stali:

Obrazek


Wiem, że sprzedawane są stalowe rury, ale to z kolei trzeba by było wkleić dużo lepiej (bo w odróżnieniu od "podkładki z kołnierzem", rurka ma identyczną średnicę, co dziura w płycie, więc będzie się mogła wysuwać w dwie strony).
Jakieś inne koncepcje, co zrobić, by stalowa śruba nie krzywdziła mi amelinium? :P Czy może się nie przejmować i jak się już całkiem wyrobi, to znaleźć kogoś, kto mi tę dziurę czymś załata?
Tokrator
Posty: 35
Rejestracja: 13 lis 2015, 20:53
Lokalizacja: Wrocław

Jakby ktoś miał podobny problem. wiertło 12mm i Tuleja z kołnierzem 10x12x7 PAF 10070 P10 powinny zadziałać :)
ODPOWIEDZ