XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

Kierownica i podwyższenie

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Awatar użytkownika
soniq2
Posty: 162
Rejestracja: 08 wrz 2014, 12:30
Lokalizacja: Niemcz
Kontakt:

terry pisze:Generalnie w lince musi być zachowany "skok" bo może zabraknąć regulacji. Jeżeli prześlesz linki do firmy z informacją o ile przedłużyć to dadzą radę (chyba, że s....ą). Ja założyłem kierownicę o ponad 8cm wyższą od oryginału. Musiałem przedłużyć linki i wszystkie wiązki idące do manetek. Teraz na stojąco mogę jeździć cały dzień.
terry - a o ile przedłużałeś???? Ja wcisnałem podkładki pod kierą 5cm, ale chciałbym jeszcze zmienić kierę na głębszą i nie wiem o ile mi sie zmienić wtedy długość. będe musiał przedłużać i linki i wszystkie kable, nie wiem tylko o ile przedłużyć te linki....
Awatar użytkownika
Mateusz93
Posty: 458
Rejestracja: 02 mar 2015, 17:30
Lokalizacja: Andrychów/Kraków

Panowie, w Krakowie gość dorabia linki od 40 lat, rozmawiałem z nim, około 30-40zł dorobienie linki do XTka (ja biorę prawdopodobnie 20mm dłuższą od seryjnej).
W przyszły weekend podjadę dorobić dla siebie, jeśli są jacyś chętni, to mogę komuś też dorobić i wysłać pocztą/przekazać na zlocie.
Zainteresowani PW ;)
terry
Posty: 132
Rejestracja: 10 lut 2016, 9:09
Lokalizacja: Warszawa

terry - a o ile przedłużałeś???? Ja wcisnałem podkładki pod kierą 5cm, ale chciałbym jeszcze zmienić kierę na głębszą i nie wiem o ile mi sie zmienić wtedy długość. będe musiał przedłużać i linki i wszystkie kable, nie wiem tylko o ile przedłużyć te linki....
Ja poszedłem na łatwiznę. Wiedziałem, że dla podwyższenia o 35mm linek jest na styk (takie kupiłem pierwsze podwyższenie) i dla kierownicy wyższej o 80mm przedłużyłem linki o 100mm. Mi zależało na czasie ale jak masz go więcej to zmontuj wszystko i zmierz. Choć u mnie wcale linek nie jest za długo;) Nie wiem czy powyżej 50mm starczy przewodów do manetek.
koper666
Posty: 110
Rejestracja: 19 sty 2018, 20:36
Lokalizacja: MIELEC

Witam, odkopie temat żeby nowego nie zakładać i mam kilka pytań odnośnie kierownicy i podwyższenia

1. Jaka jest długość kierownicy w xt660r?
2. Jakie podwyższenie kupić żeby pasowało?
_________________
Yamaha XT660 R 2007r.
Honda Transalp XL700V ABS
koper666
Posty: 110
Rejestracja: 19 sty 2018, 20:36
Lokalizacja: MIELEC

Odpisze ktoś cos?
Yamaha XT660 R 2007r.
Honda Transalp XL700V ABS
Awatar użytkownika
daniel-intruz
Posty: 87
Rejestracja: 10 cze 2018, 3:00
Lokalizacja: Lębork

Ja u siebie zakładałem taki zestaw:
Kierownica Renthal 609 RC High + mocowania (offcentered) i podwyższenia z OTR 20mm, w sumie dało to ok 50mm wyżej od oryginału i jest ok, max jaki można osiągnąć bez przedłużania przewodów
koper666
Posty: 110
Rejestracja: 19 sty 2018, 20:36
Lokalizacja: MIELEC

ja mysle kupic kiere leoshi 28mm tylko nie wiem jakie risery pasują , myślałem kupić jakies z ali
Yamaha XT660 R 2007r.
Honda Transalp XL700V ABS
Awatar użytkownika
KrisWrp
Posty: 600
Rejestracja: 01 lis 2017, 11:38
Lokalizacja: Będzin

Jak co odkupie stare risery jak byś zmienial kiere
Awatar użytkownika
daniel-intruz
Posty: 87
Rejestracja: 10 cze 2018, 3:00
Lokalizacja: Lębork

KrisWrp pisze:Jak co odkupie stare risery jak byś zmienial kiere
Ja mam oryginalne od XTR, mogę odsprzedac.
Awatar użytkownika
KrisWrp
Posty: 600
Rejestracja: 01 lis 2017, 11:38
Lokalizacja: Będzin

daniel-intruz pisze:
KrisWrp pisze:Jak co odkupie stare risery jak byś zmienial kiere
Ja mam oryginalne od XTR, mogę odsprzedac.


Jaka kasa ?
Awatar użytkownika
daniel-intruz
Posty: 87
Rejestracja: 10 cze 2018, 3:00
Lokalizacja: Lębork

KrisWrp pisze:
daniel-intruz pisze:
KrisWrp pisze:Jak co odkupie stare risery jak byś zmienial kiere
Ja mam oryginalne od XTR, mogę odsprzedac.


Jaka kasa ?
PRIV
Awatar użytkownika
aXon
Posty: 187
Rejestracja: 18 lut 2012, 23:14
Lokalizacja: Białystok

Hejka, Możecie podpowiedzieć jaki jest rozstaw otworów na śruby do mocowania kierownicy?

32mm?
Awatar użytkownika
aXon
Posty: 187
Rejestracja: 18 lut 2012, 23:14
Lokalizacja: Białystok

poobrażali się wszyscy czy co? :evil: ;-)
Awatar użytkownika
KrisWrp
Posty: 600
Rejestracja: 01 lis 2017, 11:38
Lokalizacja: Będzin

Kupiłem takie risery by trochę podnieść kierownicę. Nie pamiętam teraz z jakiego moto najprawdopodobniej tt600. W czym problem poprzednik skrócił śrubę mocujący je do półek. Ja muszę mieć dłuższą na min 90mm i teraz kwestia taka. Śruba ma nietypową główkę i nie można jej kupić w sklepie nawet dobrze wyposażonym.
Może ktoś kojarzy taka śrubę lub gdzie szukać. Szukam na Yamaha sklep są schematy ale nie ma zdjęcia sruby i nie wiem czy będzie doklad ie taka. Także jest klops. Może ktoś pomoże.
Obrazek

Obrazek
marider
Posty: 339
Rejestracja: 22 paź 2012, 13:40
Lokalizacja: Bialystok

Dobry tokarz Ci taką śrubę dorobi bez problemu. Dziś swoje woziłem, muszę mięć 2 sztuki o 40mm dłuższe przez risery do kierownicy Eastona, montuje do wr'y amor skrętu = Scotts :)
ODPOWIEDZ